AB'de bir Türk işkenceyle öldürüldü

AB'de bir Türk işkenceyle öldürüldü

 

Cuma günü nezarethaneye alınan Tekin'in kardeşi, "Cumartesi günü ölüm haberini aldık. Ağabeyimin yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri ve kanamalar vardı" dedi

DARP İZLERİ


Belçika'nın Charleroi kentinde bir Türk vatandaşın esrarengiz şekilde öldüğü bildirildi. Geçtiğimiz Cuma günü gözaltına alınan Mikail Tekin'in (32) ertesi gün yakınlarına öldüğü bildirildi. Mikail Tekin'in kardeşi Cebrail Tekin, cenazeyi gördükten sonra ceset üzerinde çeşitli darp izleri ve kan gördüğünü ifade ederek abisinin işkence yapılarak öldürüldüğünü ileri sürdü. Belçika'nın Charleroi kentinde meydana gelen üzücü olayda yaşamını yitiren Tekin adlı Türk vatandaşın neden öldüğü netlik kazanmazken, olaya karıştıkları sanılan gardiyanların sorguya alındığı öğrenildi.

ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR


Nezaretteki sorgusunun ardından Charleroi Hapishanesi'ne gönderilen Mikail Tekin'in ölüm nedeni hakkında da yetkililerden çelişkili açıklamalar geliyor. Önce kalp krizinden öldüğü iddia edilen Mikail Tekin'in daha sonra yapılan açıklamada, boğazında yemek artıkları bulunması üzerine hücresinde yemek yerken boğularak öldüğü bildirildi. Kardeşi Cebrail Tekin ise yaptığı açıklamada abisinin dövüldüğü ve haksız yere hapse atıldığını söyledi. Tekin olay hakkında şunları söyledi: "Ağabe-yim Mikail, Cuma namazı sonrası bir tanıdığının aracına ceza yazan trafik polisine şahsın camide olduğunu ve birazdan çıkacağını hatırlatmış. Sinirlenen memur ağabeyim kimliğini sormuş ve çocuğunun velayeti yüzünden mahkemece arandığını öğrenmiş. Bunun üzerine nezarete alınan ağabeyimin ertesi gün ölüm haberini aldık. Vardığımızda yüzünde ve vücudunun çeşitli yerinde darp izleri, kanamalar vardı. İşkence yapılmış gibiydi. Savcılığa şikâyet ettik. Olaya karıştıkları sanılan gardiyanlar sorgulamaya alındı."

 

Haber1

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.