ABD, IŞİD liderlerini Deyrezzor'dan tahliye etti.

ABD, IŞİD liderlerini Deyrezzor'dan tahliye etti.
Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) yerel kaynaklara dayandırdırdığı haberinde, IŞİD liderlerinin Deyrezzor'dan tahliyesine ABD öncülüğündeki koalisyonun yardım ettiğini bildirdi.

SANA'ya göre ABD liderliğindeki koalisyon güçleri, IŞİD liderlerini bilinmeyen bir yere nakletmek için El Maraşida'nın eteklerinde “bir hava indirme operasyonu” gerçekleştirdi.

8 Eylül'de, bir çift ABD F-15 jeti, Deyrezzor vilayetinde yasaklı fosforlu mühimmatları kullanarak saldırılar gerçekleştirdi. Temmuz ayında, ABD liderliğindeki bir koalisyon savaş uçağı, Deyrezzor'da iki yerleşim yerine saldırı düzenledi ve 30'dan fazla sivili öldürdü ve koalisyon uçakları tarafından yapılan bir başka saldırıda, ilin güneydoğu kesiminde bulunan El-Susa kasabasından kaçan bir grup sivil vuruldu.

SANA, Haziran ayında ABD önderliğindeki koalisyonun, Deyrezzor'un Ebu Kemal bölgesindeki Suriye Silahlı Kuvvetleri'ni vurarak birkaç Suriyeli askeri öldürdüğünü ve başkalarını yaraladığını bildirdi
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.