ABD’li Senatör McSally: Ordudayken tecavüze uğradım

ABD’li Senatör McSally: Ordudayken tecavüze uğradım
Senatör McSally, Senato Silahlı Hizmetler Alt Komitesi tarafından düzenlenen ‘askeriyede cinsel tacizler’ konulu duruşmasında kendisinin de bir tecavüz kurbanı olduğunu dile getirdi.

“KENDİMİ SUÇLADIM”

Hava Kuvvetleri’nin ilk savaş pilotu olan 52 yaşındaki Senatör, “Pek çok cesur tecavüz mağdurunun aksine ben cinsel saldırıyı bildirmedim. Pek çok kadın ve erkek gibi sisteme güvensizlik yaşıyordum. Kendimi suçladım. Utanç duyuyordum ve kafa karışıklığı yaşıyordum. Güçlü olduğumu sanırdım ama güçsüz hissettim” dedi.

1984’TE HAVA KUVVETLERİ…

26 yıl Hava Kuvvetleri’nde görev aldıktan sonra albay rütbesiyle 2010 yılında emekli olan McSally, “Birçok kurban gibi ben de sistem bana yeniden tecavüz ediyormuş gibi hissettim” dedi.
 
McSally, “Ancak kariyerimin ilerleyen aşamalarında ordu skandallarla boğuşurken, tamamen yetersiz tepkiler verdiğinde, bazılarının bilmesine izin vermem gerektiğini hissettim. Ben de hayatta kalanlardandım” ifadelerini kullandı.
 
Cumhuriyetçi Senatör, 1984'te Hava Kuvvetleri okuluna katıldığı dönemde, cinsel tacizin olağan olduğunu ve mağdurların genellikle sessizce acı çektiklerini söyledi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.