ABD Savunma Bakanı: Terör örgütleriyle çalışmaya devam edeceğiz!

ABD Savunma Bakanı: Terör örgütleriyle çalışmaya devam edeceğiz!

ABD Savunma Bakanı Esper'den skandal bir açıklama yaptı. Esper, Barış Pınarı Harekatı sonrasında ABD askerlerinin Irak'ta görevlendirileceğini söylerken, terör örgütleriyle çalışmaya devam etmeyi umduklarını söyledi.

TSK'nın sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG'ye karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı sonrasında yaşanan gelişmelerin ardından, dün gece ABD Savunma Bakanı Esper skandal bir açıklama yaptı.

Harekata verilen 5 günlük aranın sonrasında ABD askerlerinin Irak'ta görevlendirileceğini söyleyen Esper, terör örgütleriyle çalışmaya devam etmeyi umduklarını belirtti.

ABD basınına açıklamalarda bulunan Esper, Iraklı mevkidaşı ile konuştuğunu ve haftalar içerisinde bölgedeki ABD askerlerinin Irak’a kaydırılacağını aktardı.

Esper’in açıklamasında dikkat çeken detay ise, ABD'li Wall Street Journal gazetesinde yer aldı. Gazete, Esper’in bölgedeki müttefikleriyle görüşmeler yaparak “IŞİD’e karşı operasyonlarda sonraki adım ne olacaktır” sorusuna yanıt olarak, “ABD, Kürt güçleriyle birlikte çalışmaya devam etmeyi umuyor” ifadesini kullandığını belirtti.

Esper’in burada bahsettiği “Kürt güçleri”, Ankara-Washington hattında büyük bir kriz yaratan terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri. ABD askerlerinin Irak’ı savunmak ve IŞİD’e karşı savaşmak için bölgeye gönderildiğini vurgulayan Esper’in terör örgütleriyle hangi bölgelerde ve ne şekilde birlikte çalışmak istediğine dair detay verilmedi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.