Afganistan'da ABD hava üssü yakınlarında intihar saldırısı

Afganistan'da ABD hava üssü yakınlarında intihar saldırısı
Afganistan'da ABD'nin kullandığı en büyük hava üssü olan Bagram Hava Üssü yakınlarında düzenlenen intihar saldırısında en az 1 kişi hayatını kaybetti, 60'tan fazla kişi yaralandı.

Yerel saatle saat 06.00 sularında bomba yüklü araçla gerçekleşen saldırının ardından çatışma çıktığı ve saldırının püskürtüldüğü öğrenildi.

Afganistan'da NATO bünyesinde faaliyet gösteren Kararlı Destek Misyonu'ndan (Resolute Support Mission) yapılan açıklamada, yaklaşık yarım saat süren silahlı çatışmada ABD ve Koalisyon askerlerinden yaralanan herhangi bir kimse olmadığı, ancak üssün yakınlarında inşası henüz tamamlanmayan hastanenin kullanılamaz hale geldiği aktarıldı.

Üssün bulunduğu Pervan Valiliği Sözcüsü Vahide Şahar da, "Şiddetli patlamanın ardından başlayan çatışma yarım saat kadar sürdü. Saldırganların üsse girmeye çalıştığı aşikardı. Güney kapısı önünde yaralananların tamamı Afganlardan oluşuyor." açıklamasında bulundu.

Eylemcilerden ikisinin bomba yüklü aracı infilak ettirdiği diğer eylemcilerin de üsse girmeye çalıştığı bildirildi.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.