Ahundzade: Afganistan seçimleri istikrar yolunda önemli bir adımdır

Ahundzade: Afganistan seçimleri istikrar yolunda önemli bir adımdır

İstanbul’da çalışmalarına başlayan “Demokratik Pakistan Dostlar Grubu” Konferansında konuşan İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı’nın Asya ve Okyanusya Dairesi Sorumlusu Muhammed Mehdi Ahundzade, Afganistan’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasının, demokrasi, güvenlik ve istikrarın sağlanması yönünde atılan önemli adımlar olduğunu belirtti.

İran’ı temsilen konferansa katılan Ahundzade, Afganistan’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin başarılı bir şekilde yapılmasını kutlarken seçimlerin, halkın aşırı grupları geçersiz kılma, ekonomi kalkınma ve istikrarı güçlendirme yönünde bir adımı olduğunu vurguladı ve İran İslam Cumhuriyeti’nin halkın seçtiği kişiyi desteklemeye kararlı olduğu üzerinde de durdu.

Bölgede istikrar ve kalkınmanın sağlanması yönünde Tahran’ın girişimlerine işaret eden Ahundzade, İran, Pakistan ve Afganistan arasındaki üçlü zirvenin, bölgedeki ekonomi, kalkınma ve istikrarın sağlanması için bölgesel iş birliği için uygun bir örnek olduğunu da vurguladı.

(IRNA) 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.