Almanya, Pascal'ın yasını tutuyor

Almanya, Pascal'ın yasını tutuyor

Kansere yakalandıktan sonra bütün Almanya'da tanınan 5 yaşındaki Pascal hayat mücadelesini kaybetti.

 

Henüz 5 yaşındaydı ve kanser ciğerlerini sarmıştı. Doktorlar minik Pascal'a bir kaç ay ömür biçmişlerdi. Pascal'a son isteği sorulduğunda cevabı, ölmeden önce anne ve babasının düğünlerini görmek olmuştu. İki çocukları olmasına rağmen evlenmeden birlikte yaşayan anne Yvonne ve baba Marco, kanser hastası yavrularının son isteğini yerine getirmiş ve düğün Almanya'da bütün medyanın ilgisini görmüştü.

 

Anne ve babasının düğünlerinin üzerinden henüz 4 ay geçmeden, kanserin pençesine düşen Pascal yaşama veda etti. Doktorlar ölmesinin çok yakın olduğunu biliyor ve hayata gözlerini yumarken çok acı çekmesini önlemek için yüksek dozda morfin vermişti. Geçen cuma günü saat 20.20'de küçük yavru anne ve babasının kolları arasında yaşama veda etti. Ölüm sonrası Bild gazetesine açıklama yapan baba Marco, "Oğlum kansere karşı verdiği savaşı kaybetmedi, hayata gözlerini yumarak kendini ondan kurtardı" dedi.

 

2009 yıl başından itibaren doktorlar, 5 yaşındaki Pascal'ın bütün ciğerini kanserin sardığını teşhis etmiş ve ölümü beklemekten başka bir çareleri olmadığını açıklamıştı.

 

Şimdi Almanya hastalık sürecinde sempatik tavırlarıyla bütün ülkenin kalbini kazanan ve bir bakıma kanser hastalarının umudu da olan Pascal'ın cenaze törenine hazırlanıyor.   
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.