Ankara, Hariri'yi Yakından Takip Ediyor

Ankara, Hariri'yi Yakından Takip Ediyor

 

Lübnan'da yaklaşık 10 haftadır birlik hükümeti kurmak için çaba harcayan Saad Hariri'nin bu görevi iade etmesiyle başlayan süreci Ankara yakından takip ediyor.

 

Edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, dün gece Hariri'yi telefonla arayarak, gelişmelere ilişkin bir süre görüştü.

 

Davutoğlu'nun mevcut duruma yönelik Hariri'den bilgi aldığı görüşmede, ileriye dönük atılabilecek adımlar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Hariri, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman ile görüşmesinin ardından dün yaptığı açıklamada, hükümeti kurma görevinden çekildiğini, bu kararın Lübnan'ın çıkarına olacağı umudunu taşıdığını bildirmişti.

 

Lübnan Cumhurbaşkanı Süleyman'ın, bu aşamadan sonra yeni bir başbakan adayı belirlemek üzere milletvekilleriyle görüşmelerde bulunması bekleniyor.

 

Hariri'nin hükümeti kurma görevini iade etmesiyle birlikte Lübnan'ın daha fazla siyasi belirsizliğe girebileceğine dikkat çekiliyor.

 

(Gerçek Gündem)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.