Azerbaycan Milletvekili Adayı Ferman Salmanlı Türkiye’nin Yürüttüğü Savaşa Askeri Selamı Verdi

Azerbaycan Milletvekili Adayı Ferman Salmanlı Türkiye’nin Yürüttüğü Savaşa Askeri Selamı Verdi
Azerbaycan’da yapılacak olan Parlamento seçimlerine bağımsız aday olarak katılan milletvekilliğine aday Ferman Salmanlı’nın Gobustan’ın Poladlı köyünde seçimlerle ilgili seçmenlerle görüştü.
 
Görüşmede seçimle ilgili planlarını seçmenlerin dikkatine sunan F.Salmanlı kardeş ülke Türkiye’nin Çin’deyken Azerbaycanlı öğrencilerin tahliye etmesinin kardeşliğimizin örneği olduğunu belirtti.
 
Aynı zamanda F.Salmanlı oturduğu Abşeron ilinin Hökmali kasabasında 1918 yılında Ermenilerin yaptığı soykırımdan Azerbaycan’ı Kafkas İslam Ordusu’nun kurtardığını söyleyerek kardeş Türkiye’ye teşekkür olarak Türkiye’nin şuan yürüttüğü savaşa “askeri selam” vererek desteğini ve vefa borcunu dile getirdi.
 
Ferman Salmanlı aynı zamanda Azerbaycan ve Türkiye Cumhurbaşkanları Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın İlham Aliyev'in beraber adımladıklarını sözlerine ekleyerek kendilerinin bu yönde Sayın Cumhurbaşkanlarına destek vereceklerini söyledi.


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.