Azerbaycan'dan Barış Pınarı Harekatı'na destek

Azerbaycan'dan Barış Pınarı Harekatı'na destek
Kardeş ülke Azerbaycan'dan Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik gerçekleştirdiği Barış Pınar Harekatı'na destek açıklaması geldi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı'ndan, "Barış Pınarı Harekatı'nın barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağından eminiz."  açıklaması yapıldı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, mültecilerin evlerine dönmelerine, insani sorunların çözümüne, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan'ın, terörizmin tüm biçimlerini ve tezahürlerini şiddetle kınadığı ve uluslararası toplumun terörle mücadeledeki çabalarını desteklediği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu bağlamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekatı'nın, Suriye'nin toprak bütünlüğü kapsamında terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, mültecilerin evlerine geri dönmelerine, insani sorunların çözümüne, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağından eminiz."

"RABBİM TÜRK ORDUSUNA ZAFER NASİP ET"

Azerbaycan Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi  Dr. Ganire Paşayeva kendisine ait twitter sayfasında duygularını şöyle dile getirdİ: "Türk Milletinin evladları kardeş Türkiye’nin yanında!Türk Milletini korkutmak isteyenlere biri Çanakkale destanını anlatsın.Çokları bitdi dediğinde biz bitdi demeden hiç bir şey bitmez deyib küllerinden doğub destan yazan milletin adıdır TÜRK! Rabbim Türk ordusuna Zafer nasip et!" 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.