Balkanların en güzel 3 şehri

Balkanların en güzel 3 şehri
Bir gezi planı kurmak istiyorsunuz ve nerelere gideceğinizden emin değil misiniz? Böyle planda yapmanız gereken önce istediğiniz kıta ondan sonra ise en uygun bir rota. Avrupa'da binlerce şehir onlarca ülke sizi bekliyor. Her birinin ayrı bir doğası ayrı bir kültürü, eşsiz lezzetleri bulunur. Bir seyahat planı yaparken mutlaka listenize balkan ülkelerini ve şehirlerini eklemelisiniz. Eski çağlardan gelen antik yapıları ve kültürü ile harika bir doğası vardır bu ülkelerin. Balkan şehirleri onlarca savaş onlarca tarih barındırıyor içinde.
 
Sizler de bu şehirleri gezerek o tarihi dokusunu görebilirsiniz. Balkan ülkeleri Türkiye'ye benzerliği ve ortak kültürüyle etkileyicidir. Balkanların güzel doğası ve yerleşimi ile birçok Avrupa ülkesinden daha cana yakın gelecektir. Seyahat konusunda ise çoğu balkan ülkesine vizesiz ve kolay gidilebilir. İşte balkan ülkelerine gittiğinizde sizleri en çok etkileyecek 3 şehir.
 
 1- Belgrad, Sırbistan
 
 Belgrad ismi Sırpça ‘da ''Beyaz Şehir'' anlamına gelir. Bu şehir eskiden pek çok sıkıntılı günler atlatmıştır. İçinde birçok kültürü barındıran Belgrad, eşsiz manzaraları ve doğallığı ile sizin çok hoşunuza gidecek bir şehir olacaktır. 2 milyon nüfuslu şehrin insanı ve insanların saygısı oldukça iyidir. Türkiye ile arasında yaklaşık 1 saat fark vardır. Türkiye saati 1 saat ileridedir. Resmi dili Sırpça'dır. Belgrad'da Macarca, Boşnakça, Hırvatça, Makedonca ve Karadağ dilleri hükümet tarafından yasaklanmıştır ve asla bu diller konuşulmaz. Para birimleri Sırp Dinarı olup Türklerin vizesiz ülkeye girebilmesi mümkündür. Sırbistan’da kapalı alanlarda sigara içilmeye devam etmektedir. Buna hazırlıklı olmakta fayda var.
 
Belgrad hakkında daha fazla bilgi için tıklayın ve şehre gitmeden önce tüm bilgilere sahip olun. Bazı bilgilere gitmeden önce sahip olmak seyahatinizin çok daha iyi geçmesini sağlayacak.
 
 2- Split, Hırvatistan
 
Göz dolduran manzarası ve şehir görüntüsü ile Split, harika bir liman kenti olarak bilinir. Diocletianus Sarayı,Saint Dujam, Riva, Bacvice Plajı ve Marjan Tepesi gibi birçok eşsiz güzellikte yerleri vardır. Denizi ve sahili bölgedeki diğer şehirlerden daha iyi olup son yıllarda turizm cenneti haline gelmiştir. Milyonlarca turistin yaz kış fark etmeden gittiği bu şehir, rotanıza eklemeniz gereken yerlerden birisidir. Kentteki binaların şekli ve şehir içi yapılaşma sizleri büyüleyecek.
 
 3- Meteora, Yunanistan
 
Türkiye'ye çok yakın olan bu harika yere saatler içinde kolayca gidebilirsiniz. Hafta sonu olan tatilinizde bile gidip çevredeki kasabalarda uygun fiyatlara konaklayıp kısa ve güzel bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Bu bölge dağların, kayalıkların ve milyonlarca yıldır oluşan kesişlerin üstlerine kurulmuş fantastik görünümlü bir şehirdir. Game of Thrones dizisinin bazı bölümlerinin de çekildiği bu şehre milyonlarca turist ziyaret ediyor. Hayatınızda buna benzer bir yapılaşma bir daha göremezsiniz. Burada harika fotoğraflar çekip, film setlerine konuk olan şehrin görüntüsüyle herkesi büyüleye bilirsiniz. Ucuz ve yakın tatil destinasyonu Yunanistan’ı keşfetmeye devam etmek için farklı blogları okuyabilirsiniz.
 
Balkanlarda daha binlerce şehir olup hepsinin ayrı bir havası vardır ama sizler için söylediğimiz şehirler kesinlikle görülmesi gereken şehirlerdir. Güzel bir balkan turu yapmanız artık daha kolay.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.