Brezilya ve Ekvador,cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın ziyaretini bekliyorlar

Brezilya ve Ekvador,cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın ziyaretini bekliyorlar

Brezilya Dış İşleri Bakanı Celso Amorim ve Ekvador dışişleri bakanı Fander Falconi arasında önceki gün Brezilya'nın başkenti Brezilya'da gerçekleşen iki görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın yakında ülkelerini ziyaret edeceğini açıkladılar.

Brezilya ve Ekvador dışişleri bakanlarının bu açıklamaları, Latin Amerika ülkelerindeki Siyonist lobilerin, 1994 yılında Arjantin'de Yahudi merkezinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak, İran'da cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın yeni kabinesinde savunma bakanı olarak güven oyu için meclise sunulan Ahmed Vahidi'ye yönelik asılsız suçlamalar ve sansasyonel iddiaların ardından yapılmış olması çok anlamlı görülüyor.

Brezilya ve Ekvador dışişleri bakanları yaptıkları açıklamalarında, cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Ahmed Vahidi'yi savunma bakanı olarak belirlemiş olmasının, ikili ilişkileri zedelemeyeceğini dile getirdiler.

Hatırlanacağı gibi, Arjantin'de 1994'de meydana gelen patlamayla ilgili olarak, Arjantin mahkemesi İran aleyhine hiçbir belge ve kanıt ileri süremezken, Siyonist lobiler, olayın İran tarafından planlandığını ileri sürmekteler.

(IRNA)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.