Çukurca'da Uçak Hareketliliği

Çukurca'da Uçak Hareketliliği

 

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi Kuzey Irak sınır bölgesinde önceki gün çıkan çatışmada 1 astsubayın PKK’lı teröristlerce şehit edilmesinin ardından bölgede başlatılan operasyonlara havadan da destek veriliyor.Çukurca’daki operasyonlarda 1 terörist de ölü ele geçirildi.

 

Kuzey Irak sınırında bulunan Kayalık bölgesinin Kazan Vadisi’nde PKK’lı teröristlere yönelik operasyon devam ederken, bugün sabah saatlerinde aynı bölgeye savaş uçaklarının da gittiği gözlendi.Boşaltılmış köylerin bulunduğu Uzundere Beldesi ve Haskel Dağları üzerinden geçerek Kuzey Irak’a giden uçakların sesleri ilçe merkezinden de duyuldu.Uçakların yaklaşık 1 saat sonra tekrar Çukurca üzerinden geri döndüğü gözlendi.

 

Bu arada Hakkâri’nin Çukurca İlçesi Cevizli mevkiinde sürdürülen operasyonlarda dün akşam saatlerinde bir grup PKK’lı teröristle sıcak temas sağlandı. Buradaki çatışmalarda 1 PKK’lı teröristin silahı ile birlikte ölü ele geçirildiği bildirildi.

 

(Vatan)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.