Dizi de tuhaf İsrail'in tepkisi de...

Dizi de tuhaf İsrail'in tepkisi de...

 

İsrail, Türkiye Büyükelçisini TRT'de yayımlanan bir diziyle ilgili olarak protesto notası vermek için Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan gece yarısı yapılan açıklamaya göre, Tel Aviv'deki Türk büyükelçisi TRT'de yayımlanan bir dizinin İsrail'e karşı nefreti teşvik ettiği gerekçesiyle bakanlıkta bilgi verecek.

Büyükelçinin çağrılmasına neden olan televizyon dizisinin "Ayrılık - Aşkta Ve Savaşta Filistin" isimli dizi olduğu öğrenildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, dizinin çok ciddi seviyede tahrik içerdiğini ve devlet kontrolünde yapıldığını söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklama, "Gerçekle en ufak bir bağlantısı olmayan ve İsrail ordusu askerlerini masum çocukların katili gibi gösteren böyle bir dizi, bırakın İsrail'le tam diplomatik ilişkileri olan bir ülkeyi düşman bir ülkede bile yayımlanmaya layık değildir" ifadelerine yer verildi.

TRT ekranlarında yayımlanan dizinin tanıtımında İsrailli askerler silahsız Filistinli çocukları vuruyor, ardından "ONE MINUTE" damgası ekrana geliyor.

İsrail Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın, iki ülke arasında yaşanan hava tatbikatı krizinin ardından gelmesi dikkat çekti.

(Hürriyet)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.