El Ahram: İsrail Türkiye'nin Arabuluculuğuna İstekli

El Ahram: İsrail Türkiye'nin Arabuluculuğuna İstekli

Mısır’ın El Ahram gazetesi İsrail’in her şeye karşın Suriye ile görüşmelerde Türkiye’nin aracılığını kabul etme konusunda istekli olacağını iddia etti. İddia İsrail basınınca doğrulanmadı.
El Ahram gazetesinde yer alan bir habere göre, İsrail, “önyargılı” olduğuna ilişkin son iddialarına karşın Türkiye’nin, Suriye ile görüşmelerde aracılık yapmasını kabul etme konusunda istekli bulunuyor. Habere göre İsrail Türkiye’nin Gazze’deki son gelişmeler üzerine ortaya koyduğu sert tavırdan sonra reddettiği aracılığı konusunda daha değişik bir ton kullanmaya başladı. El Ahram Başbakan Erdoğan’ın 22 Aralık’ta iyi haberler vereceği bir Şam gezisine çıkacağını iddia etti. İsrail-Suriye görüşmelerinin de 2010 yılında kaldığı noktadan başlayacağı öne sürüldü. Mısır gazetesinin haberinde İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun "Tarafsız bir aracı bulunamayacaksa doğrudan görüşmeler yapılır" sözlerine yer verildi ve İsrail'in Türkiye'nin yedeği olarak Fransa'yı düşündüğü ifade edildi.
İsrail basını ise haberin doğrulatılamadığını bildirdi. (ANKA)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.