El Kaide'nin Asıl Hedefi Müslümanlar

El Kaide'nin Asıl Hedefi Müslümanlar

New York Post gazetesi için yazan Ralph Peters, El Kaide terör örgütünün en iyi yaptığı şeyin Müslümanları öldürmek olduğunu yazdı. Birleşik Devletleri, El Kaide'nin gerçek işlevinin ne olduğunu ilan etmeye çağıran köşe yazarı, 2006 ve 2008 yılları arasında El-Kaide'nin terör eylemleri nedeniyle hayatlarını yitirenlerin sadece yüzde 2'sinin Batılı olduğunu ve geri kalan terör kurbanlarının tümünün Müslüman ülkelerin vatandaşlarından oluştuğunu yazdı. Müslümanların koruyucusu olduğunu iddia eden terör örgütünün asıl hedefinin Müslümanlar olduğunun ilan edilmesi gerektiğini yazan Ralph Peters, El Kaide, Taliban ve diğer asi grupların kurbanlarının neredeyse tamamını Müslümanların oluşturduğunu yazdı.

Ralph Peters, "Geçen hafta sonu Pentagon'un içerisinden bir bir isim bana West Point'teki Terörle Mücadele Merkezi tarafından yayınlanan ve sonuçları oldukça ilginç bir araştırma raporu ulaştırdı. El-Kaide'nin Müslümanlara uyguladığı şiddet ile ilgili olarak hazırlanan araştırma, terör örgütü El-Kaide'nin Müslümanların koruyucusu olduğu yönündeki iddiasını çürütüyor. El Kaide'nin 2004 ve 2008 yılları arasında düzenlediği terör eylemleri sonucu hayatını kaybedenlerin yüzde 15'i batılılardan oluşuyor. Bu oranın yükselme nedeni ise bu yıllar arasında gerçekleştirilen Madrid ve Londra saldırıları. 2006 ve 2008 yılları arasında, El-Kaide'nin hedefi olan batılıların oranı ise sadece yüzde 2," diye yazdı.

El-Kaide'nin Müslümanlara yönelik uyguladığı şiddetin boyutlarını gözler önüne seren inceleme nedeniyle, raporu hazırlayan Scott Helfstein, Nassir Abdullah ve Muhammad al-Obaidi'ye teşekkür eden yazar, ABD'yi bu raporun sonuçlarını propaganda malzemesi olarak kullanmaya çağırdı.

El-Kaide ve Taliban gibi asi grupların terör eylemlerinin Batılıları hedef aldığı yönünde bir bilgi kirliliği olduğunu yazan New York Post yazarı, El-Kaide'nin Müslümanları aç gözlü bir şekilde öldürmeye devam ettiğini ve en muhafazakar Müslüman din otoritelerinin dahi El-Kaide'nin terör eylemlerini tasvip etmediğini söyledi.

El-Kaide örgütü içerisindeki Suudi Arabistanlı üyelerin yüzdesinin terör örgütünün politikalarına yansıdığını yazan Peters, Suudilerin ve El-Kaide'nin hayatlarını kaybeden Müslümanlar ile ilgili zerre kadar endişe taşımadıklarını ve tek dertlerinin neo-Vehhabi inancının yayılması olduğunu söyledi.

Turkishny.com

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.