Ermeniler desteksiz atmaya başladı!..

Ermeniler desteksiz atmaya başladı!..

 

Türkiye ile Ermenistan yakınlaşma protokolü yakında yürürlüğe gireceği için büyük bir panik yaşayan Ermeni diasporası, stresin verdiği havayla Azerbaycan’ın işgal altındaki toprağı Yukarı Karabağ bölgesinin bağımsızlığını tanıyacağını ileri sürecek kadar hayal dünyasına dalmış durumda.

Ermeni diasporasının bazı yayın organları, Azerbaycan Devlet Sözcüsü Ali Hasanov’un Bakü’de yaptığı açıklamalardan yola çıkarak ‘Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ’ın bağımsızlığını tanıyacağını’ ileri sürdü. Hasanov’un, 'Bakü’nün Yukarı Karabağ’daki bazı gerçekleri gözönüne alacağını ve burada yaşayan Ermenilerin haklarına Uluslararası Hukuk çerçevesinde saygı duyacağını’ ifade etmesi Ermeni diasporasında heyecan yarattı.

Türkiye Ermenistan yakınlaşma protokolü yakında yürürlüğe gireceği için büyük bir panik yaşayan Ermeni diasporası, stresin verdiği havayla Azerbaycan’ın işgal altındaki toprağı Yukarı Karabağ bölgesinin bağımsızlığını tanıyacağını ileri sürecek kadar hayal dünyasına dalmış durumda.Ermeni diasporasının bazı yayın organları, Azerbaycan Devlet Sözcüsü Ali Hasanov’un Bakü’de yaptığı açıklamalardan yola çıkarak ‘Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ’ın bağımsızlığını tanıyacağını’ ileri sürdü. Hasanov’un, 'Bakü’nün Yukarı Karabağ’daki bazı gerçekleri göz önüne alacağını ve burada yaşayan Ermenilerin haklarına Uluslararası Hukuk çerçevesinde saygı duyacağını’ ifade etmesi Ermeni diasporasında heyecan yarattı. 
Azerbayca’ın Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ bölgesinin statüsüyle ilgili Türkiye Ermenistan yakınlaşma protokolünde herhangi bir madde bulunmamasına ve Ermeni yetkililerin söz konusu protokolle Yukarı Karabağ’ın tamamen ayrı konular olduğuna dair iddialarına rağmen, uluslararası camiada Türkiye Ermenistan sınırının açılmasıyla Yukarı Karabağ’da bir çözümün tamamen bağlantılı olduğuna dair bir kanaat bulunuyor. 
Azerbaycan Devlet Sözcüsü Ali Hasanov’un ‘Uluslararası Hukuk’ ve ‘bazı gerçekler’ terimlerinden ilham alarak kabaktan bal çıkartmaya çalışan Ermeni diaspora medyası ‘Bu hafta gerçekleşecek Minsk toplantıları öncesi bu çok olumlu ve yapıcı bir açıklamadır’ ifadesini kullandı.Azerbaycan ve Ermenistan Cumhurbaşkanlarının 10 Ekim’de Moldovya’nın başkenti Kişinev’de bir araya gelmesi bekleniyor.

(ANKA)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.