Facebook'ta arkadaşlarınızı dikkatli seçin

Facebook'ta arkadaşlarınızı dikkatli seçin
 Hava atayım derken yakayı ele verdi.

ABD'e dolandırıcılık suçlamasıyla aranan Maxi Sopo, arkadaşları arasında eski bir adalet bakanlığı çalışanının da bulunduğu Facebook profili statüsüne "Meksika'da cennette yaşıyorum" diye yazınca yakayı ele verdi.

 

26 yaşındaki Kamerunlu Sopo, ABD'de banka dolandırıcılığı yüzünden FBI tarafından arandığını fark ettiğinde bir araba kiralayarak Meksika'ya kaçtı.

 

Gizli servis ajanları şüpheliyi Facebook üzerinden aradığında profil fotoğrafında arka planda bir BMW olan elinde pahalı bir konyak şişesiyle parti yapan Sopo'nun fotoğrafıyla karşılaştılar.

 

Sopo'nun profili "özel" olarak ayarlanmıştı ancak arkadaş listesi tüm kullanıcılara açıktı.

 

FBI görevlisi Michael Scoville, listede eski bir adalet bakanlığı çalışanının da bulunduğunu fark etti ve hemen onunla irtibata geçti.

 

Adalet bakanlığı çalışanı, Sopo ile tatil kenti olarak bilinen Cancun'da birkaç kez barlarda buluştuğunu ancak onun bir suçlu olduğundan haberi olmadığını söyledi. Bu kişiden Sopo'nun adresi elde edilde ve suçlunun yeri Meksikalı yetkililere bildirildi. Sopo, geçen ay tutuklandı ve ABD'ye iade edildi, genç adamın 5-30 yıl arasında hapis cezası alacağı tahmin ediliyor.

 

(Gazetevatan)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.