Flaş iddia:ABD güçleri sınırdan çekiliyor

Flaş iddia:ABD güçleri sınırdan çekiliyor
Beyaz Saray’dan, Türkiye’nin operasyon yapmaya hazırlandığı bölgeden askerlerini çekeceği yönünde gelen açıklamaların ardından flaş gelişmeler yaşanıyor. Reuters’in ABD’li bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, ABD güçleri Tel Abyad ve Resulyan’da bulunan iki gözlem noktasını boşalttı.

ABD’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Bugün Başkan Donald Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Türkiye, Suriye'nin kuzeyine uzun zamandır planladığı operasyonu yakın zamanda başlatacak. ABD Silahlı Kuvvetleri bu operasyona dahil olmayacak ve ABD güçleri bölgedeki IŞİD "halifeliğini" yendiği için bahsi geçen bölgede yer almayacak.”

TEÖRİSTLER PANİKTE

ABD'nin desteklediği ve omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nden kritik bir açıklama geldi. Reuters'ın son dakika gelişmesi şeklinde servis ettiği açıklamada, "Suriye Demokratik Güçleri, ABD güçlerinin taahhütleri yerine getiremediği için Türkiye sınırındaki bölgelerden ayrıldığını duyurdu" ifadesi kullanıldı.

Reuters'a göre, SDG, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenleyeceği operasyonda kendilerini savunmaktan bir an bile tereddüt etmeyeceğini duyurdu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.