Grozni'de bombalı eylemler

Grozni'de bombalı eylemler

 

 

Hafta başında İnguşetya'nın en büyük kenti Nazran'da gerçekleştirilen ve 20'nin üzerinde insanın ölümüne, çok sayıda insanın yaralanmasına yol açan terör eyleminin soruşturması devam ederken bugün Çeçenistan'da patlamalar birbirini izledi.

 

Rus resmi makamlarının ve ajanslarının verdiği bilgiye göre, başkent Grozni'de beş ayrı patlamada "en az dört polis öldürüldü". İntihar eylemcilerinin tümünün bisikletli olduğu ve Grozni'nin beş ayrı sokağında üzerlrindeki bombaları patlattığı, sonuçta çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildiriliyor.

 

Bu arada www.kavkazcenter.com sitesinde, liderliğini Doku Umarov'un yaptığı "Çeçen Şehitler Taburu" adlı örgütün yalnızca yukarıda sözü edilen eylemleri değil, aynı zamanda pazartesi günkü hidroelektrik santral felaketini de kendilerinin gerçekleştirdiği yolunda açıklamalarına yer verildi. Rusya'yı dize getirecekleri söyleyen Çeçen eylemciler, ülkenin dört bir yanına intihar eylemcilerinin gönderildiğini ve en başta da petrol, doğalgaz ve elektrik kaynak ve işletmelerinin hedef alındığını vurgulayarak "bu aynı zamanda bir ekonomik savaştır" dediler.

 

(Rusya.ru) 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.