Irak'ın Kerkük kentinde Türkmenler ayakta

Irak'ın Kerkük kentinde Türkmenler ayakta
Kerkük'te Türkmenler, genel seçimlere şaibe karıştırıldığı iddiasıyla protestolarını beşinci gününde sürdürüyor. 

Irak Başbakanı Haydar İbadi, Bağdat'ta yaptığı basın toplantısında, Kerkük'te Türkmen ve Arapların oylarına yönelik şaibe iddialarına değindi. İbadi, "Kerkük'teki şüpheli sandıkların açılarak sayımın yeniden yapılması gerekiyor. Bu, çok kolay ve 1 gün dahi sürmeyecek bir mesele." dedi.

 İbadi, "Oradaki tüm sandıkları yeniden açıp sayacağız. Bunu gerekirse Irak genelinde de yapacağız. Seçim komiserliğini şaibe iddialarını gidermek için acilen göreve çağırıyorum." dedi.

Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmenler de kullandıkları oyların Kürt partilerine kaydırıldığını ileri sürerek başlattığı gösterilere devam ediyor.

Gösteriye katılan Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Gençlik Teşkilat Sorumlusu Muhammet Gökkaya, oyların elle sayılıncaya kadar "nöbet" yerlerinden ayrılmayacaklarını belirtti.  Gökkaya, "şaibeli ve hileli" bu seçimin tek sorumlusu ve suçlusunun seçim yüksek komiserliği olduğunu söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, ayakta duran insanlar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.