İran: İsrail savaşı başlatan taraf olursa haritadan silinir

İran: İsrail savaşı başlatan taraf olursa haritadan silinir

İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu’nun geçtiğimiz günler içerisinde yaptığı açıklamada, “ İran Suriye’deki askeri varlığına son vermediği sürece yeni saldırılarımıza maruz kalacak” yöndeki sözlerine tepki İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Hüseyin Selami’den geldi.

29 Ocak 2019 günü Başkent Tahran’da gazetecilere bir açıklamada bulunan Tuğgeneral Selami, eğer İsrail yeni bir savaşı başlatacak bir girişimde bulunursa, bu savaş onun sonunu getirecek bir savaş olur sözlerini sarfetti. İsrail’in, Suriye’deki İran hedeflerine yönelik saldırılarla ilgili olarak da beyanatta bulunan Selami “Bizim stratejimiz İsrail rejimini siyasi coğrafyadan silmektir ve görünüşe göre İsrail yaptığı akılsızca davranışlardan dolayı bu olayı kısa bir zamanda gerçeğe dönüşmesini sağlamak üzeredir.  

Eğer İsrail yeni bir savaşı tetiklemeye kalkışırsa, işte bu savaş onun kendi sonunu getirecek bir savaş olacak ve işgal altında bulundurduğu tüm toprakların da kurtarılacağını iyi bilmelidir. Tel Aviv’dekiler şunu iyi anlamalıdırlar ki Filistin’de kendi cenazelerini toprağa verecek bir mezarlık dahi bulamayacaklar” ifadelerini kullandı. 

https://21yyte.org/tr/fikir-tanki/iran-israil-savasi-baslatan-taraf-olursa-haritadan-silinir

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.