İran'da deprem

İran'da deprem
İran'ın başkenti Tahran'ın 50 kilometre uzağında bir deprem oldu. 4.2 büyüklüğündeki sarsıntının merkez üssü Tahranolarak kaydedildi.

1 ÖLÜ 56 YARALI

Deprem sırasında kalp krizi geçiren bir kişi yaşamını yitirdi. Resmi haber ajansı Irna, depremde en az 56 kişinin hafif şekilde yaralandığını bildiriyor. Yaralananların çoğu deprem anında panikle kaçmaya çalışanlar. İranlı yetkililer, sarsıntının 20 Aralık'ta gerçekleşen 5.2 büyüklüğündeki depremin artçısı olduğunu açıkladı. İki kişinin ölümüne yol açan deprem Tahran'da da hissedilmiş, başkent sakinleri geceyi evlerinin dışında otomobillerinde uyuyarak geçirmişti.

İran-Irak sınırında Kasım ayında meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki deprem ise en az 530 can kaybına neden olmuştu. Hint Okyanusu'ndan gelen fay hattının boydan boya kat ettiği İran, bir deprem ülkesi. 2003 yılında gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki sarsıntıda 31 bin insan ölmüştü.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.