IŞİD'e kaç İngiliz vatandaşı katıldı?

IŞİD'e kaç İngiliz vatandaşı katıldı?
İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, IŞİD'e katılan İngiliz vatandaşları ile ilgili açıklamada bulundu. Williamson, IŞİD'e üye olan vatandaşların ülkeye dönmesine izin verilmemesi gerektiğini belirterek, kendi tercihinin teröristlerin imha edilmesi olduğunu söyledi. 

IŞİD'E KATILAN İNGİLİZ VATANDAŞI SAYISI EN AZ 800

Daily Mail gazetesinde yayımlanan röportajında Williamson, Irak ve Suriye'de IŞİD'e katılan İngiliz vatandaşı sayısının en az 800 olduğuna dikkati çekerek, bunun 130'unun çatışmalarda öldüğü bilgisini verdi.

"GERİ DÖNMESİNE İZİN VERİLMELİDİR"

"Ne bu ülkeden ne de başka bir ülkeden hiçbir teröristin bu ülkeye geri dönmesine izin verilmelidir” ifadesini kullanan Williamson, bu tehdidin "ortadan kaldırılması" için ne gerekiyorsa yapılmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Williamson, IŞİD'e  katılan İngilizler için yurt dışında da "hiçbir güvenli bölge" olmayacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Suriye'de, Irak'ta ve diğer bölgelerde ne kadar ayrılır ve dağılırlarsa dağılsınlar, peşlerini bırakmayacağız. Çok basit, benim görüşüm ölü teröristin İngiltere'ye hiçbir zarar veremeyeceğidir."
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.