İsrail askerleri yine saldırdı

İsrail askerleri yine saldırdı
70 yıl önce topraklarından zorla sürülen Filistinlilere evlerine geri dönme hakkı verilmesi için Gazze’de başlatılan Büyük Dönüş Yürüyüşü bugün Batı Şeria’da yeniden başladı. Gösteriler sırasında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli siviller yaralandı.

Filistinliler Nekbe Günü'nün 70’inci yıldönümü nedeniyle bugün gösteri yürüyüşlerine yeniden başladı. Nekbe Günü'nde bütün kuruluşlar için grev açıklaması yapıldı.

Batı Şeria’nın El Halil şehrinin merkezi, Kalkilye şehrinin Kuzey girişi, Beytul Lahm, El Bireh ve Ramallah’ta Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışmalar çıktı. El Halil’de gençler, Bab el Zavi'ye giden yolu taşlar ve konteynerlerle kapattı. İsrail askerleri bölgedeki onlarca evi ve binayı kuşattı ve buralara ses bombası attı. Beytul Lahm’ın kuzeyinde ise İsrail askerleri Filistin yönetiminin polisi olan Münir Atallah al-Titi’yi Fever kampının kontrol noktasında gözaltına aldı. Kalkilya’nın kuzey girişinde de İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında çatışmalar çıktı
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.