İsrail'den AKP'yi şok edecek açıklama

İsrail'den AKP'yi şok edecek açıklama

 

 

 

İsrail-Suriye görüşmeleriyle ilgili olarak İsrailli Bakan Danny Ayalon'dan ilginç ve bir o kadar da AKP Hükümeti açısından çarpıcı bir açıklama geldi: "Türkiye aracılığıyla görüşmeyiz."

 

İsrail-Suriye görüşmeleriyle ilgili olarak İsrailli Bakan'dan Türkiye'yi kızdıracak bir açıklama geldi. İsrail Türkiye aracılığıyla Suriye ile görüşmeyeceğini açıkladı.

 

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun kurduğu sağ hükümetin Dışişleri Bakan yardımcısı Danny Ayalon İsrail-Suriye görüşmelerini Türkiye gözetiminde yapmayacaklarını söyledi.

 

Ayalon, "Türkiye'nin gösterdiği çabaya büyük saygı duyuyor ve takdir ediyoruz ancak görüşmelerde başarıya ulaşılamadı" dedi. İsrailli Bakan, başarısızlığın Türkiye'den kaynaklanmadığını da vurguladı.

 

Ayalon, görüşmelerdeki başarısızlıktan Suriye'nin uzlaşmaz tutumunun etkili olduğunu belirterek, "Bu tür görüşmelerin işe yaramadığı tecrübesini edindik" dedi.

 

Ayalon, Suriye, uluslararası tecritten kurtulmasına yardımcı olacak bir barış süreci için değil, barış konusunda ciddiyse gelip bizimle masaya oturur ifadesini kullandı.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.