Kainat Güzeli yine Venezuela'dan

Kainat Güzeli yine Venezuela'dan

2009'un Kainat Güzeli geçen yıl olduğu gibi yine Venezuela'dan. Bahamalar'da gerçekleştirilen güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Senem Kuyucuoğlu dereceye giremedi. Belçika adına yarışan Zeynep Sever ise ilk 15'e kaldı.

Venezuela güzeli Stefania Fernandez, 2009 Kainat Güzeli seçildi.

Sunuculuğunu Bill Bush ve Claudia Jordan üstlendiği geceye dünya yıldızları Flo Rida, Heidi Montag, David Guetta ve Kelly Rowland performanslarıyla renk kattı.

Yapımcılığını Donald J. Trump ve NBC Televizyonu’nun üstlendiği “58. Kainat Güzellik Yarışması”nda (Miss Universe 2009) Türkiye’yi Kral TV’nin düzenlediği “Miss Turkey 2009”da ikinci seçilen 19 yaşındaki Senem Kuyucuoğlu temsil etti.

İki saat süren canlı yayın boyunca 83 güzel mayolu ve gece kıyafetli jüri karşısına çıktı. Ardından güzeller soru cevap bölümüyle birlikte toplam 3 kategoride gösterdikleri performansa göre değerlendirildi.

Yarışmaya katılan 83 güzelin sayısı önce 15'e indirildi. Türkiye'yi temsil eden Senem Kuyucuoğlu ilk 15'e kalamazken, Belçika adına yarışan Türk kızı Zeynep Sever 15 güzelden biri oldu.

15 güzel arasından da 5 güzel seçildi ve ardından yarışmanın en heyecanlı dakikaları başladı.

Yarışmanın birincisi Venezuela'dan Stefania Fernandez oldu. İkinci Dominik cumhuriyeti, üçüncü de Kosova güzeli seçildi. Bahamalar'ın Paradise adasında yapılan yarışmayı kazanan 18 yaşındaki esmer güzeli Fernandez, uluslararası yarışmayı kazanan 6. Venezuelalı oldu. Yarışmayı kazanan 58. kişi olan Fernandez, Kainat Güzeli tacını yine Venezuelalı olan geçen yılın güzeli Dayana Mendoza'dan aldı. Yarışmada Çin güzeli Wang Jingyao sempati, Tayland güzeli ise fotojeni güzeli seçildi.

2009 Kainat Güzeli (Miss Turkey 2009) kazandığı çeşitli ödüllerin yanısıra yıl boyuncu HIV virüsü ve AIDS’le mücadele savunuculuğunu yürüterek eğitim ve araştırmaların yaygınlaşması ve yasal düzenlemelere katkı sağlamak için çalışacak...

58. Kainat Güzellik Yarışması, 23 Ağustos Pazar gecesi saat 04.00’ten itibaren canlı yayınla, simultane çeviriyle  NTV'den ve orijinal sesiyle CNBC-e’den izleyici ile buluştu.

(Ntv)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.