"Kendimi budala gibi hissediyorum"

"Kendimi budala gibi hissediyorum"

İşinin yanı sıra oyuncu eşi Jane Fonda ve 7 milyar dolarlık servetini kaybetmenin acısını yaşayan CNN’nin kurucusu 70 yaşındaki ABD’li işadamı Ted Turner, tüm bu yaşananların ardından kendisini ‘budala gibi hissettiğini’ açıkladı.

 

Ağzından bu sözler çıkarken Turner, “You let the big one get away” şarkısını söyledi.

 

Bloomberg’in konuyla ilgili haberinde, söyleşinin Ted Turner’ın ABD’nin Atlanta kentinde bulunan ofisinde yapıldığı belirtildi.

 

Turner Broadcasting System ve CNN’in kurucusu Turner, sadece birkaç milyar doları kaldığını, bunun içinde 700 milyon doların hazine kağıdı olduğunu açıkladı. Forbes 400 listesinde yer alan Turner, bu yılki listeye göre 1.8 milyar dolarlık servetiyle 196’ncı sırada yer aldı.

 

Nükleere karşı!

 

Rupert Murdoch (News Corp.), John Malone (Liberty Media Corp.) ve Sumner Redstone’un (Viacom Inc.) hâlâ piyasada birbirleriyle mücadele ettiğini belirten Turner, tekrar bu sektöre girmek için yeterince parası kalmadığından yakındı. Kendisini sosyal sorumluluk projelerine adayan Turner, nükleer silahlansızlanma, küresel iklim değişikliği, kadın hakları ve çevre gibi sorunlarla ilgileniyor. Ted Turner, 3 yıl önce yönetimi Time Warner’a bırakarak medya sektöründen çekildi.

 

50 bin bizonluk sürü

 

Turner’in Atlanta’daki ofisi medya ve çok meraklısı olduğu yelkencilik hakkında ‘hatırlanmaya değer şeyleri’ barındırıyor. Odadaki kılıçlar ve Warren Buffett’la çekilmiş fotoğraflar da dikkat çekiyor. Turner’in sahibi olduğu Turner Enterprises, ABD’nin 12 eyaleti ve Arjantin’de yaklaşık 8 milyon dönümlük (2 milyon acre) araziye sahip ve 50 bin baş bizon yetiştiriyor. Buradaki bizonlar, Ted’s Montana Grill zincir restoranlarının menülerini süslüyor. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.