Kosova'da MİT depremi!

Kosova'da MİT depremi!
Kosova Başbakanı Ramuc Haradinac, MİT'in düzenlediği, FETÖ ile bağlantılı olduğu iddia edilen 6 Türkiye vatandaşının yakalandığı ve kendisine haber verilmediğini söylediği operasyon sonrası istihbarat servisinin direktörünü ve İçişleri Bakanı'nı görevden aldı.

Kosova medyasında yer alan bilgilere göre, Kosova Başbakanı Ramuş Haradinay, İçişleri Bakanı Flamur Sefaj ve Kosova İstihbarat Teşkilatı Başkanı Driton Gashi'yi görevden aldı. Karar, Kosova'da faaliyet gösteren ve Kosova'da yaşayan altı Türk vatandaşının Türkiye'ye gönderilmesi için polisin ve gizli servislerin çalışmasından sonra gerçekleşti.

kosova-da-feto-operasyonu-krizi-basbakan-bakan-ve-ishitbarat-direktoru-nu-gorevden-aldi-445168-1.

'OPERASYON HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMEDİM' DEMİŞTİ

Kosova Başbakanı Ramuş Haradinac, FETÖ'ye yönelik Kosova'da düzenlenen ve altı Türk vatandaşının gözaltına alınıp Türkiye'ye gönderildiği operasyonla ilgili kendisine bilgi verilmediğini belirtmişti.

Haradinac, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün, Kosova İstihbarat Servisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 6 Türk vatandaşı sınır dışı edildi. Ben, başbakan olarak bu operasyonla ilgili bilgilendirilmedim. Bu yüzden, yasal ve anayasal yetkilerime uygun olarak hareket edeceğim." ifadelerini kullanmıştı. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.