Kürt paralı askerler Yemen'de

Kürt paralı askerler Yemen'de

Yemen'de kan gövdeyi götürüyor. Oyun içinde oyun oynanıyor. Şimdi de Kürt paralı askerler ortaya çıktı..

 


 Yemen'de neler oluyor? Herkes bu sorunun cevabını aararken Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, bugünkü köşesinde Kürt paralı askerlerin Yemen'de ne işi var? diye soruyor..

(...)Şimdi gelelim, yazının başındaki konuya. Peşmerge'nin, yani Kürt paralı askerlerin Yemen'de ne işi olduğuna. Blackwater karşı direniş birimi, bugünlerde Yemen'de, Yemen askerleriyle birlikte operasyonlara katılıyor. Yemen'deki operasyonun kapsamına Somali de giriyor. Yemen'deki paralı askerlerin hedefinde Zeydi'ler var. Yani bu güçlerle savaşıyorlar. Daha önce, Aden Körfezi'ndeki korsanlar için bu şirkete bağlı deniz birlikleri bölgeye gönderilmişti.

Irak'tan Peşmerge birliklerini Yemen'e kim götürmüş olabilir? On milyon riyallik anlaşma, Yemen hükümeti ile kimler arasında yapıldı? Bu parayı gerçekten Yemen mi ödedi yoksa başka bir Ortadoğu ülkesi mi? Yakın gelecekte, Blacwater'ın operasyon alanına giren her bölgede, Peşmerge birliklerini görürsek şaşırmayacağız. Bu dev sektör, ABD'ye olan diyet borcu, örtüşen çıkarlar, örtülü operasyonlarda bir başka ittifakı gözler önüne seriyor şimdi.

Peki, İsrail'den yüklenen patlayıcıları, Kuzey Irak'a, oradan da Anadolu içlerine nakledenler kimlerdi? Sevkiyatı kontrol edenler arasında Mossad'dan, ABD'den, Kuzey Irak'tan ve Türkiye'den personelin bulunması nasıl bir gizli ittifakı işaret ediyor?

Peki, Dağlıca, Aktütün gibi büyük saldırılar, sadece PKK saldırıları mıydı? Aynı ittifakın ürünü olamaz mı? Burada biraz düşünmemiz lazım. Burası çok önemli. “Türkiye'yi de vurdular” derken, bir şey anlatmaya çalışıyorum.

Dağlıca Baskını “Kürt Açılımı”nın miladı olarak haberiniz.com yazarları tarafından da ele alınmıştı.

Feridun Yıldız - Kürt Açılımının Kilometre Taşları 1: “Dağlıca Baskını”

Ceyhun Bozkurt - Dağlıca'da ABD Özel Kuvvetleri var mıydı?

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.