Laricani: ABD’nin çifte standat tutumu bize aşikar idi

Laricani: ABD’nin çifte standat tutumu bize aşikar idi

İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclis Başkanı, Irak işgali sırasında ABD, Halkın Mücahitleri(Münafıkları) adlı terörist grubunu bir araç olarak kullandığını ifade ederken, “Amerika’nın bu çifte standart tutumu İran için aşikar idi”dedi.

Bugünkü Meclisin açık oturumu başında İran’daki Vahdet haftasını kutlayan İslami Şura Meclis Başkanı Dr. Ali Laricani, Halkın Mücahitleri(Münafıkları) adlı terörist örgütü hakkında ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı Rand araştırma enstitüsü tarafından yayımlanan rapora işaret ederek, Irak işgali sırasında ABD, Halkın Mücahitleri(Münafıkları) adlı terörist örgütünü bir araç olarak kullandığını ifade etti.

 

Laricani, “Terörism ile mücadele adı altında kendisini bölgeye dayatan ve pek çok cinayetler işleyen ABD’nin itirafı bu ülke için bir siyasi skandal niteliğindedir”şeklinde konuştu.

 

Rand’ın raporunda, “ABD, Halkın Mücahitleri’ne hiçbir zaman bir terörist örgütü olarak bakmamıştır ve onunla bu çerçevede davranmamıştır”şeklinde ifadeler yer almaktadır.

 

(Mehr News) 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.