Macron kilisede İsrail güvenlik güçleriyle tartıştı

Macron kilisede İsrail güvenlik güçleriyle tartıştı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Kudüs’teki kilise önünde tartıştığı İsrail güvenlik güçlerinden özür dilediği yönündeki haberler yalanlandı.
 
Emmanuel Macron’un Kudüs’te güvenlik güçleriyle tartışmasının yankıları sürerken, İsrail ile Fransa’dan özür konusunda farklı açıklamalar geldi.
 
Fransız yetkililer, İsrail iddiasının aksine “Başkanlık tarafından dile getirilen bir özür yok” açıklamasını yaptı.
 
İsrailli Haaretz gazetesine konuşan yetkililer, kilisenin Fransa toprağı sayıldığını ve bu alanları korumakla mükellef olduklarını hatırlattı.
 
Yetkililer, “İsrailli güvenlik güçleri halihazırda Fransız yetkililer güvenliği sağlamışken kiliseye girmek istedi. Cumhurbaşkanı, İsrail ve Fransız güvenlik güçleri arasında kiliseye giriş sırasında yaşanan münakaşayı sonlandırmak için tepki gösterdi ve uygulanan kuralları anımsattı. Ziyarette o ana kadar her şeyin yolunda gittiğini ve bir hadise yaratılmaması gerektiğini belirtti. Her şey yolunda. Ciddi bir şey yok" ifadelerini kullandı.
 
 
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.