Macron: Merkel, Johnson ve Erdoğan ile görüşecegiz

Macron: Merkel, Johnson ve Erdoğan ile görüşecegiz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile birlikte gelecek haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini ifade etti.

Gazetecilere açıklama yapan Macron, üç liderin Erdoğan ile Barış Pınarı Harekatı hakkında görüşme yapmayı planladıklarını söyledi ve 'Erdoğan ile Aralık ayında Londra’da gerçekleşecek NATO zirvesinde görüşebileceğini' belirtti. 
 

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği operasyonu 'delilik' olarak nitelendiren Macron, eğer IŞİD yeniden canlanırsa bunun sorumlusunun Türkiye olduğunu ifade etti.

Macron, Ortadoğu'nun Avrupa için stratejik önem taşıdığının altını çizdi ve "Burada otonom bir askeri kapasite oluşturmalıyız. Avrupa daha fazla Ortadoğu'daki küçük ortak olamaz" dedi. 

Fransız lider ayrıca, "Herkes gibi ABD'nin Suriye'deki askerlerini çekeceğini ben de bir tweet ile öğrendim" ifadelerini kullandı. 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.