MEZHEPÇİLİK KÖRÜKLENİYOR MU?

MEZHEPÇİLİK KÖRÜKLENİYOR MU?

 

Kuveyt Meclisi Temsilcilerinden El-Duveysan, ülkesindeki Şii vatandaşlara saldırılmasından duyduğu üzüntülerini ifade ederken "Bir grup kuruntu güvenlik nedenleriyle Şiileri baskı altında tutmaya çalışıyor" dedi.

 

Kuveytli Milletvekili Faysal El-Duveysani, konuyla ilgili verdiği demecinde "Kuveyt Emiri'nin her tür etnik hareket oluşturmasına mani olmasına rağmen bir grup kendi kuruntuları olan güvenlik nedenlere dayanarak Şiilere saldırma ve faaliyetlerini engelleme peşinde" diye konuştu.

Iraklı "ABA" haber ajansının bildirdiğine göre, Kuveytli bu Milletvekili daha sonra söz konusu grubu, Kuveyt İçişlerine bağlı tutucu bir topluluk olarak tanımlarken "Her gün bilinmeyen güvenlik nedenlerle Kuveyt'teki Şiilerin dini ve ticari faaliyetlerinin engellendiğine şahit olmaktayız" diye ilave etti.

El-Duveysani ayrıca, Kuveyt'te güvenliği ileri sürerek Şiilere baskı yapılmasını kınadığını belirterek "Acaba Kuveyt'te Şiilerin faaliyeti yasak mıdır?" diye vurguladı.

Kuveyt Meclisi'nde Şiiler, 9 sandalyeye sahipler. (farsnewsagency)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.