Miçotakis: Türkiye ile birlikte yaşamak zorundayız

Miçotakis: Türkiye ile birlikte yaşamak zorundayız

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türk- Yunan ilişkisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Miçotakis, Yunanistan'ın sınırdaki sığınmacılara müdahale etmek zorunda kaldığını ve asla kimsenin hayatının riske atılmasını istemediğini belirtti. Miçotakis, "Türkiye ile yaşamak zorundayız. Farklılıklarımız olacak, onları çözmenin yolunu bulmalıyız" diye konuştu. İngiliz The Guardian gazetesine konuşan Miçotakis, "Şimdi durum sakinleştiğine göre durumu düzeltme ve bir daha bunun yaşanmadığından emin olma zamanı geldi" dedi.

Türkiye'nin Yunanistan sınırındaki durum ve Yunanistan sınır güvenliğinin sığınmacılara yapığı müdahale dünya basınının ana gündem maddelerinden biriyken, yeni tip Koronavirüs salgınının büyümesi dikkatleri başka yöne çekti. Yunanistan sınır güvenliğinin sığınmacılara karşı aldığı sert önlemlere de değinen Miçotakis, bu asimetrik tehdit karşısında sınırlarını korumak zorunda kaldıklarını, güvenlik güçleri tarafından yapılan sert müdahalelerle insanları sınırı aşıp ülkeye gelmekten "caydırmaya" çalıştıklarını söyledi. 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.