Netanyahu, 'Filistin topraklarını ilhak meselesini' seçimlerden sonraya erteledi

Netanyahu, 'Filistin topraklarını ilhak meselesini' seçimlerden sonraya erteledi
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, 'Batı Şeria'daki yerleşim birimleri, Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz'in kuzeyinin ilhakı meselesini', 2 Mart'ta yapılması planlanan seçimlerden sonraya bıraktı.
 
Haaretz'in haberine göre İsrail Başbakanı Benyamin Netayahu, Kudüs yakınlarında bulunan Beyt Şemeş bölgesinde yaptığı konuşmada, "Böyle bir fırsatın (yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'nin ilhakı) elimizden kaçmasına izin vermeyeceğiz. Bunu biz ortaya attık ve biz gerçekleştireceğiz. Ancak bunun için, sınırlarımızı ve geleceğimizi güvence altına almak için tüm Likud üyelerinin seçimlerde oy kullanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
 
Haberde, Netanyahu'nun son sözlerinin, daha önce hem kendisinin hem de Likud yetkililerinin yaptığı ve 'söz konusu bölgelerin seçimlerden önce ilhak edileceği' yönündeki açıklamalarla çeliştiğine vurgu yapıldı.
 
Netanyahu'nun, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'in geçen perşembe, 'İsrail'den ilhak meselesini seçimlerden sonraya bırakmasını istemesi' üzerine bu yönde bir karar aldığı iddia edildi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.