Netanyahu'nun 'Gizli Rusya Ziyareti' Bilmecesi

Netanyahu'nun 'Gizli Rusya Ziyareti' Bilmecesi

 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun pazartesi günü ortadan kaybolmasıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

 

İsrail'in Yediot Aharonot gazetesi, Netanyahu'nun 7 Eylül'de Moskova'ya gizlice gelerek Rus meslektaşı Vladimir Putin'le görüştüğünü iddia etti.

 

Gazeteye göre görüşmede Rusya'nın İran ve Suriye'ye silah satışı konusu ele alındı. Rus Gazeta.Ru haber portalı da gizli görüşmenin, korsanlar tarafından kaçırılan Rus Arctic Sea gemisinin İran'a füze sevkiyatı yapması iddiasıyla bağlantılı olabileceğini iddia etti.

 

İsrailli yetkililer, yıllardır İran'a nükleer tesislerinin etrafına konuşlandırmak için S-300 savunma sistemi satmaması için Moskova'yı ikna etmeye çalışıyor.Arctic Sea gemisinin kayboluşuna ilişkin tartışmalarda da bazı uzmanlar, bu geminin İran'a S-300 füze sistemleri götürdüğünü iddia etmişti.

 

İsrail gizli servisinin de bu gelişmeden haberdar olarak geminin kayboluşunda rol oynadığı ileri sürülmüştü.Ancak gizli buluşma iddiaları Moskova tarafından yalanlandı. İsrail hükümeti de Netanyahu'nun belirtilen tarihte ülkesini terk etmediğini savunuyor.

 

(Zaman)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.