Ölümcül Corona virüsü ABD’de!

Ölümcül Corona virüsü ABD’de!
Çin’de ortaya çıkan ve büyük tehlikeye yol açan ölümcül Corna virüsü ABD’de de görüldü. ABD’li yetkililer söz konusu iddiayı doğrularken, Dünya Sağlık Örgütü’nden yapılan açıklamada virüsün başka ülkelerde de görülme ihtimalinin olduğu belirtildi.

İlk olarak Çin’de görülen ve kısa sürede yüzlerce insanı hastanelik edip 6 kişinin ölümüne yol açan Corona virüsünün ABD’ye bulaştığı ortaya çıktı. ABD’li yetkililer, virüsün Seattle kentinde görüldüğünü doğruladı.

Aralık ayının ortalarında Çin'in 11 milyon nüfuslu Wuhan kentinde rastlanan ve kısa süre içerisinde 6 kişinin öldüğü yüzlerce insanın da hastanelik olduğu salgından etkilenenlerin 2 bine ulaşabileceği belirtmişti.

Ölümcül Corona virüsünün neden olduğu salgının ABD’de de ortaya çıktığı doğrulandı.

Reuters’ın haberine göre, ABD Salgın Kontrol Merkezi, ülkenin kuzey batısında yer alan Seattle şehrinde hastaneye başvuran bir kişide Corona virüsü tespit edildiğini bildirdi.

 
 

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ UYARDI

Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Tarık Jasareviç, “Önümüzdeki günlerde Çin'in diğer bölgelerinde ve diğer ülkelerde daha çok vakanın görülmesini bekliyoruz” dedi.

Bir tür zatürreye yol açan virüsün rastlandığı bölgelerde Çinli yetkililer halka “sokağa çıkmayın” uyarısı yapmıştı.

Söz konusu salgın, 2002 ve 2003'te yüzlerce kişinin ölümüne yol açan şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) salgınını hatırlattığından ülkede endişeye yol açmıştı.

Çinli yetkililer, gizemli hastalığa ilişkin yapılan ilk incelemelerin, hastalığın SARS, Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS), influenza, kuş gribi ve adenovirus olmadığını gösterdiğini ifade etmişti.

 
 

Hong Konglu uzmanlar, virüsün genetik yapısının SARS ile yüzde 80 örtüştüğünü belirtmişti.

Hong Kong, Tayvan, Güney Kore, Japonya ve Tayland'da da hastalık belirtilerini gösteren kişiler tedavi altına alınmıştı.

 

 

 

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.