Org. İlker Başbuğ : "Türk ordusunu başka ordularla karşılaştırmayın ! "

Org. İlker Başbuğ : "Türk ordusunu başka ordularla karşılaştırmayın ! "

Açılım tartışmaları ile birlikte bazı kesimler endişeli.. Asker, sivil, emekli herkesin Başbuğ'a ortak sorusu "Ne oluyoruz komutanım?", "Bölünecek miyiz?" olmuş.

Genelkurmay Başkanı Org.. Başbuğ, Güneydoğu gezisi dönüşü PKK ile mücadele ve Kürt sorununa ilişkin bir dizi çarpıcı açıklamada bulundu.

Gazeteciler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’la Sınırtepe Karakolu’ndan dönüşte Mardin Havaalanı’nda bir süre daha sohbet etti. Orgeneral Başbuğ, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Milliyet Ankara temsilcisi Fikret Bila sordu Başbuğ yanıt verdi. İşte Başbuğ'un sözlerinden öne çıkan satır başları...

'ŞAH'IN ORDUSUYLA KIYASLAMAYIN

"Ordumuzu Şah'ın ordusuyla karşılaştırıyorlar" diyen Org. İlker Başbuğ şunları söyledi: "iran ordusu, Şah'ın ordusuydu. Sovyetler Birliği'nin ordusu Komünist Partisi ordusuydu. Türk ordusunu başka ordularla karşılaştırmayın. Türk ordusu milletin ordusudur. Bunu bozdurmayacağız"

HER FIRSATTA DARBEYİ VURACAKSINIZ

Öncelik yurtiçinde, yurtdışında deniyor; bunlar yanlış. Her fırsattan istifade ederek darbe vuracaksınız. Mutlaka Irak'ın kuzeyindeki varlığının çözülmesi lazım. Irak'ın kuzeyindeki PKK varlığını parçalayamazsanız olmaz.

HALKIMIZIN BİR BÖLÜMÜ TEDİRGİN

Açık konuşuyorum, halkımızın bir bölümünde tedirginlik var. TV'lerde her şey söyleniyor. Vatandaş, "Eyvah! Böyle mi olacak!" diye tedirginlik duyuyor. Demokrasidir, her şey söylenir ama insanların genel dengesinin bozulmaması lazım.

"BÖLÜNECEK MİYİZ?" DİYE SORUYORLAR

Asker, sivil, emekli, herkes "Ne oluyoruz komutanım?" diye soruyor. İnsanlar "Bölünecek miyiz?" diye soruyorlar bize. "Merak etmeyin" diyorum. "Lütfen, seyretmeyin şu televizyonları, her söyleneni ciddiye alırsanız olmaz'.' diyorum.

KÜRTÇE EĞİTİM SORUNU YOK

"Kürtçe eğitim diye bir sorun var mı?" sorusuna yanıt: Olduğu kanaatinde değilim. Kürtçeyi nerede öğrenecek bu insanlar? Anadili öğrenmekte engel var mı? Anadil anneden, babadan öğrenilir. Ana babaya Kürtçe öğretme diyen mi var?

(Mercek) 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.