ÖSO tek çatı altında!

ÖSO tek çatı altında!
Özgür Suriye Ordusu'na bağlı güçler, Şanlıurfa’da yapılan toplantıda aldıkları kararla, Milli Ordu adıyla tek çatı altında toplandı. ÖSO güçleri artık düzenli ordu olarak hareket edecek.

Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa ile birlikte Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Selim İdris, ÖSO gruplarının komutanlarıyla bir araya gelerek Şanlıurfa’da basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada ÖSO’nun bundan sonra tek çatı altında toplandığı ve düzenli orduya geçiş yaptığı bildirildi.
 
Fırat Kalkanı Harekatı sırasında kurulan Milli Ordu ve İdlib ile Hama bölgesindeki grupların oluşturduğu Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin bundan sonra tek çatı altında toplanarak Savunma Bakanlığı’na bağlı hareket edeceğini duyuran Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa, oluşturulan ordunun Suriye topraklarını her türlü zulüm, ve diktatörlükten kurtarmaya yönelik çabasını sürdüreceğini vurguladı.
 
En önemli ilkelerinin ülkenin tamamını özgürleştirmek, toprak bütünlüğüne sahip çıkmak olduğunun altını çizen Abdurrahman Mustafa, "İdlib, Hama ve kırsal ile sahil bölgeleri başta olmak üzere vatan topraklarını savunmak ve işgal edilmiş her karış vatan toprağını esas sahipleri olan Suriye halkına geri vermek için ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.
  
Abdurrahman Mustafa, 50 bin askerden oluşan yeni ordunun Türkiye’nin olası Fırat’ın doğusuna yönelik harekatına da destek olacağını belirterek , "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda Özgür Suriye Ordusu Türk askeri ile omuz omuza çarpışmıştır. Herkesin bildiği üzere Fırat’ın doğusundaki halkımız katliamlara maruz kalmış köyleri ve beldeleri yıkılıp yakılarak göç ettirilmiştir. Bize düşen bu zulmü ortadan kaldırmaktır" dedi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.