PYD işgalindeki Rakka’da Ekim ayı bilançosu çok ağır

PYD işgalindeki Rakka’da Ekim ayı bilançosu çok ağır
ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon Güçleri'nin, Rakka'ya yönelik 500 hava saldırısı gerçekleştirdiğini bildiren aktivistler, saldırılar sonucunda 312 sivilin öldüğünü, kentte büyük bir yıkım meydana geldiğini ifade etti.

Rakka Sessizce Katlediliyor İnsiyatifi ise Suriye Demokratik Güçleri (SDG) militanları tarafından düzenlenen füze ve top ateşi saldırılarında 9, DEAŞ terör örgütü tarafından döşenen mayınların patlaması sonucunda da 10 sivilin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Kentte bulunan Yerel aktivistler, geçtiğimiz hafta yayınladıkları raporda, ABD öncülüğündeki Uluslararası Koalisyon Güçleri ve SDG, Suriye'nin kuzeydoğusundaki Rakka kentini IŞİD terör örgütünden kurtarmak için düzenlediği operasyon kapsamındaki bombardımanlarında bin 873 sivilin öldüğünü kayıt altına almıştı.

suriye savaş ile ilgili görsel sonucu

51 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

ABD öncülüğünde Suriye ve Irak'ta IŞİD karşıtı hava operasyonları düzenleyen Uluslararası Koalisyon Güçleri ise 24 Ekim Perşembe günü yaptığı açıklamada ise Koalisyon'a ait savaş uçaklarının düzenlediği hava saldırılarında 51 sivilin öldüğünü bildirilmişti.

Suriye'de faaliyet gösteren 17 Sivil Toplum Kuruluşu, 22 Ekim Salı günü, “Deyr-i Zor Tavrımız” başlığıyla yayınladıkları ortak bildiride, Uluslararası Koalisyon Güçleri'ne, kent ve çevresinde yürüttüğü operasyonlarda insan haklarına saygıya öncelik vermesini talep etmişti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.