Rahip Brunson, Trump’a Teşekkür Etti

Rahip Brunson, Trump’a Teşekkür Etti

Başkan Donald Trump, dini inançları nedeniyle 17 farklı ülkede zulme uğramış 27 kişiyi Beyaz Saray’da ağırladı. Kabule  Amerikalı rahip Andrew Brunson da katıldı. Brunson, Türkiye’de terörle bağlantılı suçlar nedeniyle iki yıla yakın süre hapiste kaldıktan sonra 2018 Ekim ayında serbest bırakılmıştı. Müslüman, Hristiyan, Budist ve birçok farklı dine mensup 27 kişiden bazıları sadece inançları nedeniyle 17 farklı ülkede nasıl zulme uğradıklarını Başkan Donald Trump’a anlattılar. 

Trump kabul sonrasında yaptığı basın açıklamasında dünyanın zor bir yer olduğunu ama Amerika olarak çok iyi adımlar attığını ve Rahip Brunson’ın serbest bırakılmasını bu adımlara örnek gösterdi. Trump  Brunson’a serbest bırakıldığından beri nasıl olduğunu sordu.

Andrew Brunson, İranlı bir kadının kendisine “dünyanın en güçlü insanı hiç tanımadığı biri için, benim için çabalıyor” dediğini iletti. Bu durumun dünyadaki birçok insana ve İranlı gençlere ilham verdiğini söyledi. Rahip Brunson, Trump’a bunun için teşekkür etti.

Rahip Brunson, ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bir telefon görüşmesinden kısa süre sonra serbest bırakılmış, Trump Erdoğan’a bunun için teşekkür etmişti.

Bu ziyaret, Rahip Brunson'un serbest bırakıldıktan sonraki ikinci saray ziyareti oldu. Türkiye’de serbest bırakıldıktan sonra Amerika’ya döner dönmez Trump tarafından ailesiyle birlikte ağırlanmış, Beyaz Saray’da diz çökerek dua etmişti.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.