Rusya: Türk Ordusu ikinci kez ortak devriye görevine katılmadı

Rusya: Türk Ordusu ikinci kez ortak devriye görevine katılmadı
Rus devlet ajansı TASS, Suriye’deki Türk Ordusunun bu hafta ikinci kez Rusya ile çıktıkları ortak devriye görevine katılmadığını belirtti. Ajans, misyonun sadece Rus askeri polisi tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Tümgeneral Yuriy Borenkov da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye tarafının ortak devriye görevine katılmaması nedeniyle Rus askeri polis birlikleri tek taraflı olarak Haseke bölgesinde devriye görevi gerçekleştirdi” dedi.

Fırat'ın doğusuna düzenlenen ortak devriyeler, Barış Pınarı Harekatı sonrası Türkiye ile Rusya'nın Şoçi’de vardığı mutabakatın ardından gerçekleştirilmeye başlanmıştı.

İdlib'de ateşkes kararına uymayan Rusya destekli Suriye rejim ordusu, bölgeye takviye olarak gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yoğun topçu atışı ile saldırmış, 5 asker ve 3 sivil personel şehit olmuştu.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.