Selanik'te Türk Diplomatların Araçları Kundaklandı

Selanik'te Türk Diplomatların Araçları Kundaklandı

Yunanistan'ın Selanik kentinde, diplomatik görevli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ait park halindeki iki araç sabah saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce yakıldı. Yunanistan emniyeti ve itfaiye teşkilatının olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. 

Türk diplomatların araçlarına yönelik kundaklama olayını kınayan Yunanistan Dışişleri Bakanlığı "Selanik'te bugün gerçekleşen ve Türk Başkonsolosluğu görevlisi ile Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankasının Türk çalışanının araçlarına yönelik kundaklamaları en sert şekilde kınıyoruz." açıklamasında bulundu. 

"Kabul edilemez ve sorumsuzca" denilen saldırıların amacına ulaşamayacağını belirten Dışişleri Bakanlığının, Yunan makamlarının saldırıların sorumlularını adalet önüne getireceğini ifade edildi

Türkiye'nin Selanik Ticaret Ataşesi Serkan Buralı'ya ait diplomatik plakalı araç, kent merkezinde Buralı'nın evinin önünde kundaklandı.

Kısa süre sonra ise yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki bir noktada kentteki uluslararası bir kuruluşta çalışan bir Türk'e ait aracın üzerine benzin dökülerek yakıldığı öğrenidi. 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.