Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: 'Türkiye ile savaşmak istemiyoruz'

Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: 'Türkiye ile savaşmak istemiyoruz'
Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada Esad rejimine ait noktaların vurulduğu belirtilmişti.

Bakanlık “Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği Tall Bazan bölgesinden, Murak bölgesinde yer alan 9 numaralı Gözlem Noktamıza kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Saldırıya bölgedeki ağır silahlarla anında karşılık verilmiştir. Yapılan saldırıda personel zayiatı olmayıp; üs bölgemizde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar görmüştür. Saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur.  Durum yakından takip edilmektedir” açıklamasını yaparak ilk defa Esad rejimini vurduklarını duyurmuştu.

Bu gelişmelerin ardından açıklamalarda bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Muallim, "Suriye ve Türkiye ordularının savaştığını görmek istemiyoruz" dedi.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.