Tıp dünyasını şaşırtan bebek

Tıp dünyasını şaşırtan bebek

 

Rusya'nın Soçi kentinde dünyaya gözlerini açan Angelina isimli bebek, tıp dünyasını şaşırttı.

 

Kalbi dahil tüm iç organları aynanın yansıması şeklinde tam ters tarafta olarak dünyaya gözlerini açan "Ayna kız" Rus basınının ilgi odağı oldu.

 

20 yaşındaki anne Olga İvanova'nın sevgilisi Timur'dan hamile kalınca hamileliğinin son ayında muayeneye gittiği ve bebeğin durumunu öğrenince paniğe kapıldığı bildirildi. Doktorların da çok şaşırdığı bu durum karşısında genç annenin hastanede tedavi altına alındığı ve normal doğum yaptığı bildirildi. 3.5 kg ağırlığında doğan ayna kızın doğumdan sonra pnömoniye yakalanması dolayısıyla yoğun bakıma alındığı belirtilirken, pnömaniyi tedavi edeceklerini belirten doktorlar ise ayna kızın tamamen sağlıklı bir hayat sürdüreceği konusunda kuşkuları bulunmadığını ifade ediyorlar.

 

Öte yandan, tıpta benzeri durumların nadir olduğunu belirten uzmanlar kalbin sağda olmasını 10 bin doğumda bir kez rastlanabilecek bir durum olarak açıkladıkları öğrenildi.

 

(Sabah)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.