Trump en yüksek halk desteğine ulaştı

Trump en yüksek halk desteğine ulaştı
Euronews'in aktardığına göre, Küresel araştırma şirketi Gallup'ın son anketine göre Trump'a kamuoyu desteği yüzde 49'a çıktı. "Cumhuriyetçi lideri desteklemiyorum" diyenlerin oranı ise yüzde 48. Başkanlık yarışı için kritik bir döneme girilirken ABD'li başkan göreve geldiği Ocak 2017'den beri en yüksek desteği yakaladı.
 
CBS News kanalın yaptırdığı ankete göre, Amerikalıların yüzde 65'i, seçimleri Demokrat rakibiyle başa baş kalsa da Trump'ın kazanacağını düşünüyor.
 
Trump'a desteğin artmasının gelecek aylarda belirleyici olacağının altını çizen CNN analisti Harry Enten, "Bu zamanlarda kamuoyu desteğinin yüzde 46 ila yüzde 54 arasında olduğu başkan adayları genellikle seçimlerde rakipleriyle başa baş oluyor. Kamuoyu desteği yüzde 45 veya daha düşük olanlar da genellikle başkanlık seçimlerinde kaybeden taraf oluyor. Eğer tarih tekerrür ederse, Trump'a kamuoyu desteği onu favori isim olarak konumlandırabilir" yorumunu yaptı.
 
Daha önceki kamuoyu yoklamaları, Trump’ın görevine başlamasının ardından son 40 yılın en düşük popülariteye sahip başkan olduğunu göstermişti.
 
3 Kasım 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerini kazanacak olan isim 20 Ocak 2021'de Beyaz Saray'da başkanlık koltuğuna oturacak.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.