"Türkiye, Avrupa'nın Asya Kaplanı Olacak"

"Türkiye, Avrupa'nın Asya Kaplanı Olacak"

Türkiye’nin AB üyeliğine Londra’dan destek geldi. İngiltere’nin AB İşleri Bakanı Christopher Bryant, Türkiye’nin AB’ye entegrasyonunun Avrupa için “stratejik” olduğunu vurgularken, “Ben, bu ülkenin, gelecek yıllarda Avrupa’nın Asya kaplanı olacağından eminim” diye konuştu.
Gençliğinde papaz, daha sonra ise BBC için gazeteci olarak çalışan Christopher Bryant, Fransız Le Monde gazetesi ile yaptığı söyleşide AB’nin genişlemesinin daha çok refah ve daha çok insan hakları anlamına geldiğini belirtti.
“Balkanlar ve Türkiye ile daha ileriye gitmemiz gerek” diyen Bryant, “Türkiye’nin entegrasyonu, Avrupa için stratejiktir” dedi. Byrant şöyle devam etti:
“Türkiye ile ittifak kurarak enerji güvenliğimizi artırabileceğiz. Ve ben, bu ülkenin, gelecek yıllarda Avrupa’nın Asya kaplanı olacağından eminim. Avrupa’nın bir hristiyan klubü olmaya devam etmesini isteyenler, beni kızdırıyor. İspanya’ya ve Müslümanların bu ülke üzerindeki etkisine bakınız.”(ANKA)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.