Türkler Sonunda Bunu da Başardı

Türkler Sonunda Bunu da Başardı

Silahsız Londra polisi, Türk çetelere karşı önlem alabilmek için silahlı birim kurma kararı aldı...

Scotland Yard'dan yapılan açıklamada ilk aşamada 21 memurdan oluşan silahlı polislerin sayısının iki katına çıkarılıp Türk çeteleri bombacılar ile Tottenham Boys'un çatıştığı bölgelere konuşlandırılacağını açıkladı.

 

Ancak silahlı devriyelere Londra'nın Türk kökenli belediye başkanı Boris Johnson ve yeşiller büyük tepki gösterdi.

 

Times gazetesi Scotland Yard kaynaklarından aldığı bilgiye dayanarak yaptığı haberde İngiltere sokaklarında silahlı polislerin rutin olarak bulunmasının özellikle Türk çeteleri arasında artan çatışmaların ardından gerçek olduğunu, Mart ayından beri bu çatışmalarda 3 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından Scotland Yard'ın özellikle Kuzey Londra'ya konuşlandırılmak üzere böyle bir birim oluşturma kararı aldığını yazdı.

 

Devriye gezen polisler şüpheli gördükleri evi arama hakkına da sahipler. Devriye araçlarında tam otomatik makineli tüfeklerin bulunması halkın ve yöneticilerin büyük tepkisini çekti. Londra'nın Türk kökenli belediye başkanı Boris Johnson da yaşanan gelişmeleri kaygıyla izlediklerini ifade etti. Scotland Yard'dan yapılan açıklamada ise bunun rutin bir devriye görevi olduğu belirtildi. Yeşiller partisi üyesi olan Jenny Jones ise, "Ne yani polis gösterdiği makinalı tüfeklerle mi vatand aşın güvenliğini sağlayacak" dedi.

 

(Gazetevatan)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.