Yunanistan: Türkiye - Libya anlaşmasına yaptırım uygulansın

Yunanistan: Türkiye - Libya anlaşmasına yaptırım uygulansın
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz alanı sınırlandırma anlaşması nedeniyle 'uluslararası hukuka uymamaları halinde' Avrupa Birliği'nden yaptırım talebetti.

Türkiye ve Libya arasında imzalanan deniz alanlarının sınırlandırılması anlaşması ile ilgili açıklamalarda bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Avrupa Birliği'nden söz konusu anlaşmayı 'açıkça kınamalarını' istedi ve yaptırım talebinde bulundu.

"Yunanistan, konuyla ilgili Fransa, İtalya, Kıbrıs ve Hollanda'dan geniş kapsamlı destek aldı" diyen Dendias, konuyu değerlendirmek üzere İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile de bir araya geleceklerini açıkladı. Dendias ayrıca, Türkiye'nin bu adımının suiistimal olduğunun altını çizdiğini söyledi ve "Yunanistan, kendi egemenliğini ve bu egemenliğinden doğan haklarını korumak için ne gerekiyorsa yapacak" ifadelerini kullandı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.